×
×
Başkanın Mesajı
Belediyemiz
Günün Sözü Gerek yok her sözü laf ile beyana bir bakış bin söz eder bakıştan anlayana Hz. Mevlana

Dünüm, bugünüm, yarınım Şarkışla… Sevdam, göz bebeğim, hayalim Kilis…

Kilis demek sevgi demek, aşk demek, hoşgörü demek, başarı demek, paylaşmak demektir.

Değerli Şarkışla'lı Hemşehrilerim;

31 Mart Yerel Seçimleri neticesinde Şarkışla Belediye Başkanı olarak şehrin emini olma görevini şahsıma tevdi eden tüm hemşehrilerime teşekkürü borç bilirim. Siz değerli hemşehrilerimiz, projelerimize, kardeşliğimize, gönül belediyeciliğimize “Evet” dediğini tescilledi.

“Şarkışla Çok Güzel Olacak” diyerek çıktığımız bu kutlu yolda, Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Gönül Belediyeciliği anlayışı ile milletimize hizmetkâr olacağız. Şarkışla Ozanlar diyarıdır, gönüllerin şehridir. Biz “Her ne söylemişsem gönülden söylerim” diyen Hz. Mevlana’nın torunlarıyız. “Şehri imar ederken, nesli ihmal etmeyin” diyen Fatih Sultan Mehmed Han’ın torunlarıyız. Bu mücadelede Rabbim bizlere “Başkan” olarak Şarkışla’ya hizmetkâr olmanın kapılarını açtı. Siz değerli hemşehrilerimiz de gönül kapılarınızı açtınız. Biz bunun kıymetini bilerek ve sorumluluğunu bir an olsun unutmadan sizlere hizmet edeceğiz.

Şarkışla’yı seviyoruz…

Şarkışla’nın havasını, suyunu, taşını, toprağını, insanını seviyoruz.

Siz değerli Şarkışlalı hemşehrilerimize gönülden hizmet ederek, gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini Şarkışla da sergileyeceğiz. Azim ve heyecanla yapacağımız tüm çalışmalarda Şarkışla için “benim şehrim” dedirtmeyi amaçlıyoruz.

Hepinizi en derin sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyor, sizlerin mutlu ve umutla yaşadığı bir ilçe tesis etmek için Şarkışlanın hizmetinde olduğumuzu bilmenizi isterim. İlçemize hizmet aşkıyla çıktığımız yolda sizlerden aldığımız emaneti gururla taşıyacağız.

Ahmet Turgay OĞUZ

Şarkışla Belediye BaşkanıBilgi Hizmetleri Servisi

Şarkışla Belediyesi bilgi hizmetleri servisine üye olmak için formu doldurun, yeniliklerden haberdar olun!